Népszabadság • Serfőző Melinda • 2007. augusztus 11.
Az együttes dalai nincsenek fent a weboldalon, megkapható viszont nagyjából ötszáz előadó közel tízezer zeneszáma, az összes, ami az egy éve indult dalok.hu-n megvásárolható, és a lista folyamatosan bővül. A nonprofit zeneáruházat a Zenészszakszervezet hozta létre a hazai zenészek kezdeményezésére, azzal a céllal, hogy a vásárlók olcsóbban juthassanak magyar zenékhez, a zenészek pedig nagyobb részesedést kapjanak műveik után (ezen az oldalon az ár 50-80 százaléka őket illeti).
Egy év elteltével az üzemeltetők úgy látták, van létjogosultsága az oldalnak, és itt az ideje, hogy külföldről is vásárolhasson magyar zenét, aki szeretne - mondja Biljarszki Emil zenész, az oldal egyik munkatársa. Úgy tapasztalták, hogy nemcsak a környező országok magyarlakta vidékein lenne igény erre, de mindenhol, ahol nagyobb számban élnek magyarok, mint például az Egyesült Államokban. Az első, többnyire népzenei letöltések is ezekből az országokból történtek, de nem csak kinti magyarok érdeklődtek. A már említett Karen például ötvenes éveiben járó, New York-i tanárnő, aki először a Júlia nem akar a földön járni című Napoleon Boulevard-dalt szerette meg. Amikor Torontóban élt és dolgozott a Magyar Házban, egy magyar könyvesboltban meg tudta vásárolni az együttes CD-jét. Ez azonban elveszett, ezért amikor egy hírlevélben nemrég felfedezte, hogy elindult a songs.hu, rögtön felkereste az oldalt. Egyébként több magyar előadót szeret, sőt a csárdást is kedveli, így örül, hogy végre tud hol válogatni.
A hozzá hasonlóan a ma-gyar kultúra iránt érdeklődő külföldiekre is számít a songs.hu, amelynek üzemeltetői most azt tekintik legfontosabb feladatuknak, hogy minél több lehetséges vásárlóhoz jusson el az oldal híre. Ezért az internetes hírlevelek mellett készülnek több külföldi zenei vásáron bemutatkozni, megjelennek a MySpace-en, ősszel dalok.hu fesztivált rendeznek, és külföldi kiadókkal is tárgyalnak arról, hogy zenéjüket terjesszék - így még több látogatót vonzhatna a portál.