"Másfél éve találkoztunk először és azonnal egymásra találtunk – mesél Kovács Ferenc, a Magony lelke. "A MÚ Színházban adtunk közös koncertet, amely olyan jól sikerült, hogy most repetázunk – a MÜPÁ-ban."
Kovács Ferenc éveket töltött a Dresch Quartetben, oszlopos tagja a Djabénak és Balogh Kálmán Gypsy Cimbalom Bandjének, zenélt szinte minden jelentős magyar jazz- és világzenésszel, sok külföldi kiválósággal. Saját zenekara, a Magony ritkábban kerül reflektorfénybe, nem azért, mert kevésbé érdekes vagy értékes, hanem mert arra marad a legkevesebb idő (ugye ismerős?).
Kortárs parasztzenének definiálja a stílusát, az összetétele pedig koncertről koncertre változik – hol Magony Vonósok néven kortárs táncelőadásokat kísér, hol a Djabe zenészeivel free jazzbe hajló népdal feldolgozásokat készít. Trombitán és hegedűn egyformán virtuóz, az énekstílusa pedig szívhez szól,mint ahogy az egész Magony is. Egyébként a zenekarnév Feri felmenőinek a családi nevét takarja.
A Magony.hu „Családfa” menüpontjában a következőket olvashatjuk: „MAGONY ISTVÁN / 1984 - pipázott, s nagyokat köpött. - felesége - Kotrocó Veronika / 94 évig élt. Mozgékony volt, nem ült kocsira. Menyecske korában táncos, mulatós típusú lány volt, ki egyedül is elment szórakozni”.
Alexander Balanescuval közösek a gyökerek – a kelet-európai származás, a kortárs- és a népzene iránti érdeklődés. Így nem csoda, hogy a produkciójuk egyből elérte azt a szintet, hogy a következő koncertjük az USA-ban lesz. Addig is – április 10, MÜPA, Fesztivál Színház.
Zenészek: Alexander Balanescu, Kovács Ferenc – hegedű, Balogh Kálmán – cimbalom, Szandai Mátyás – bőgő, Bede Péter – szaxofon.