Március 7-én a Gödörben megtudjuk, hogyan növelheti a nő az önbecsülését, a gyermek az erőszakmentességét, az intézmények a tudatosságukat, mi a női nyelvtan és a női mondatképzés. E mellett élvezhetjük Takács Eszter, Singas Project, Rutkai Bori, Bardo, Péterfy Bori és Nemjuci nőiességét.
Jó kezdeményezés, hogy a Március 8-át nemcsak egy virággal ünnepeljük meg. A NANE egyesület a Gödörrel összefogva egy egész napos programot szervezett a Nők Napja alkalmából. Íme a részletes program:
Műhelyfoglalkozások
13.30-15.00
„Gyermekek és fiatalok a párkapcsolati erőszak ellen”
Kiscsoportos foglalkozás a NANE Egyesület szervezésében
90 perces bemutató 12-16 éves fiatalok számára fejlesztett megelőző és kortárssegítő foglalkozásból.
Akiket várunk: érdeklődő fiatalok, pedagógusok, ifjúságsegítők, közösségszervezők, tehát bármely, fiatalokkal foglalkozó szakma képviselői.
15.30-17.30
„Erő a változáshoz” - önbecsülés növelő műhely nőknek
120 perces foglalkozás az "Erő a változáshoz" című kézikönyv alapján. A foglalkozás során röviden bemutatjuk az Erő a változáshoz modelleket, és az önbecsülés program néhány gyakorlatát közösen végrehajtjuk.
Akiket várunk: olyan nők, akiket általában érdekel az önbecsülésük növelése, illetve önsegítő vagy támogató csoportok szervezését tervező nőknek.
A foglalkozásokra korlátozott számban lehet jelentkezni a
szabo.gabi@nane.hu e-mail címen. Minden jelentkező visszaigazolást kap.
Kerekasztal-beszélgetés
17.30-18.20
„Rendszerbe zárva” - a párkapcsolati erőszak intézményi kezelésének valósága Magyarországon
A beszélgetés témája az egyes szakterületek tapasztalatiról, jobbítási javaslatairól szól, a két civil szervezet által megjelentetett „Rendszerbe zárva” c. kiadvány főbb témái mentén. A jogsegély program, valamint a két szervezet által működtetett nők elleni erőszak multidiszciplináris munkacsoport tagjain kívül a jogsegély program ügyfelei is beszámolnak a rendszerrel kapcsolatos tapasztalataikról.
Irodalmi Programok
18.30-19.20
Mit tudnak a nő antológiák?
A kapcsolatokat mozgató hatalmi játszmák megfogalmazása nélkül esélyünk sincs az erőszak, a bántalmazás elleni küzdelemre.
A „Szomjas oázis” és az „Éjszakai állatkert” szerzői közül négyen, Tóth Krisztina, Forgács Zsuzsa, Kiss Noémi és a moderátor Bárdos Deák Ági a megfogalmazás mesterei, mely mesterségbeli tudás az antológiákon túl is, egész életművüket fémjelzi.
19.30-20.20
Irodalom – Női írás
Van-e olyan, hogy női írás? Mik a jellegzetesen nők által kifejezhető tapasztalatok? Hogyan lehet ezt megmutatni, kamatoztatni és mi képeződik le ebből a szövegben... Milyen lehetne a női nyelvtan? Hogyan mutatkozik meg a nyelvi szerkezetben a női mondatképzés?
Felolvas és beszélget: Artner Szilvia (Sisso), Czapáry Veronika, Kemény Lili, Nagy Gabriella
Koncertek
20.30-00.30
Takács Eszter
Bardo (Bárdos Deák Ági)
Kiállítások
„Nők Magyarországon” – Fábián Éva fotókiállítása
„Egyenlőek és egyenlőbbek” – Fiona Alapítvány
Standok
Belépő: A programok 18.30-ig ingyenesek, utána a belépő 1000 Ft.
A rendezvény támogatói: