A Magyar Dal Napja 2010-ben hirdette meg először „A magyar dal fővárosa” pályázatot. A megtisztelő címet elsőként Eger városa viselhette.
A szervezők 2011-ben is keresik azokat a magyar településeket, amelyek izgalmas, sokoldalú, átgondolt zenei programmal készülnek a Magyar Dal Napjára, és ringbe szállnak „A magyar dal fővárosa” címért.
A pályázaton – Budapest, és a fővárosi kerületek kivételével – valamennyi magyarországi város helyi önkormányzata, a helyi önkormányzat intézménye, vidéki városban működő társadalmi szervezet, illetve vállalkozás vagy más jogi személy részt vehet, amennyiben eleget tesz az alábbi feltételeknek:
- Szándékában áll 2011. szeptember 11-én különleges, izgalmas, egyedülálló programmal ünnepelni a Magyar Dal Napját
- Biztosítani tudja a „Magyar Dal Fővárosa” programhoz szükséges helyszíneket, valamint az esemény pénzügyi hátterét (természetesen az ott működő vállalkozások, társadalmi szervezetek, valamint a helyi, illetve megyei önkormányzat bevonásával)
- A cím elnyerése esetén vállalja a program politikamentes megszervezését és - a Magyar Dal Napja szellemiségéhez méltó - lebonyolítását
A pályázat menete:
1. A pályázó projekt-tervet készít, amelyben ismerteti a tervezett műsorral és annak lebonyolításával kapcsolatos elképzeléseit, valamint csatolja a rendezvény helyszíneinek műszaki leírását (befogadóképesség, fény- és hangtechnika, megközelíthetőség… stb.), a tervezett fellépők névsorát, és a tervezett - pontos számadatokkal alátámasztott - költségvetést.
2. A projekt-tervet – a megvalósításra tett szándéknyilatkozattal együtt – 2 írásos példányban kell eljuttatni a Magyar Dal Napja Nonprofit Kft. címére (1068 Budapest, Városligeti fasor 38.), valamint e-mailen is meg kell küldeni a magyardalnapja@gmail.com címre.
Beadási határidő: 2011. március 25.
3. A pályázatban meg kell jelölni a pályázó önkormányzat által kijelölt kapcsolattartó személy nevét, telefonszámát és e-mail címét.
4. A beérkezett pályázatokat a Magyar Dal Napja Nonprofit Kft. által felkért tekintélyes művészekből, szakértőkből álló bírálóbizottság értékeli, a megvalósíthatóságot és a projekt megalapozottságát egyaránt mérlegelve. A pályázat elbírálása során előnyt jelent, ha maga a települési önkormányzat vagy annak intézménye (gazdasági társasága) pályáz, illetve, ha a pályázó rendelkezik a települési önkormányzat megvalósítást célzó szándéknyilatkozatával. A pályázat elbírálása során ugyancsak előnyt jelent, ha a pályázatot az önkormányzat (ideértve a megyei önkormányzatot, illetve az önkormányzati intézményeket is) valamint a civil társadalom – igazoltan – széleskörű támogatásával, egyetértésével nyújtják be.
5. Eredményhirdetés: 2011. április 5. Az eredményt a Magyar Dal Napja Nonprofit Kft. a rendezvény hivatalos honlapján (www.magyardalnapja.hu), illetve a sajtó útján teszi közzé.
„A Magyar Dal Fővárosa” cím nyertesével a Magyar Dal Napja Nonprofit Kft. az eredményhirdetést követő legkésőbb 15 napon belül együttműködési megállapodást köt, amelyben vállalja az egyeztetést a programsorozat többi helyszínével, együttműködést vállal a tervezett műsor megvalósítására, és a vállalja a rendelkezésére álló eszközökkel elérhető legszélesebb körű sajtónyilvánosságot.
A Magyar Dal Napja Kft. fenntartja a jogot a pályázat eredménytelenné nyilvánítására. Ha az együttműködési megállapodás megkötésére nem kerül sor az eredményhirdetést követő 15 napon belül, a Magyar Dal Napja Kft. a bíráló bizottság által második, illetve annak eredménytelensége esetén a harmadik helyre sorolt önkormányzattal köti meg az együttműködési megállapodást.
A „Magyar Dal Fővárosa” cím kiemelkedő promóciós lehetőségeket rejt a győztes város számára, hiszen a cím elnyerésétől az esemény lebonyolítását követő időszakig, azaz legalább öt hónapon keresztül folyamatos médiafigyelem irányul a térségre, melynek köszönhetően az egész ország figyelemmel kísérheti, hogyan alakul az ünnepi műsor a magyar dal fővárosában, ki mit tesz, ki hogyan segít a produkció létrejöttében.
A cím az évszámmal kiegészítve örökre a városé marad, újbóli elnyeréséért, s ezzel a kiemelt program rendezési jogáért azonban újra pályázni kell.
Legyen az Önök városa a „Magyar Dal Fővárosa” 2011-ben!
Nyújtsa be pályázatát, biztosítson lakóhelyének kiemelt figyelmet, az ott és a környező településeken élőknek felejthetetlen programot, hiszen ezzel mindannyiunk közös ügyét, a magyar dal továbbélését is segíti.
A pályázati kiírás letölthető innen.